אביגדור ליברמן פטריוט אוהב ישראל

 

מאת אורן זריף

את אביגדור ליברמן פגשתי לפני מספר שנים והוא נכנס לליבי. אביגדור ליברמן הוא אדם גדול עם לב ענק. פטריוט ואוהב ישראל. אני רואה בו אדם עם המון אנרגיה ועם הרבה תכונות מיוחדות.
אביגדור ליברמן הזמין אותי לפני מספר שנים אליו למשרד וישבנו שעות רבות ושוחחנו על המון נושאים. מבחינתי הוא אחד האנשים המעניינים ביותר שפגשתי. אישיות מאד כריזמטית ומכובדת.
ואני, כאדם א-פוליטי, נחשפתי ליכולות שלו, לאופי שלו, לדרך ולנחישות שלו. התרשמתי שהוא אדם מאד מוכשר, שנון ומאד כריזמטי. הבנתי שליברמן מהטלוויזיה ומהתקשורת הוא לא אביגדור ליברמן הרגיש, הקשוב והחכם שיושב מולי.

אביגדור ליברמן נולד ב-5 ביולי 1958 והוא בן מזל סרטן. במשך שנים אני עוקב אחרי העשייה הציבורית שלו ואחרי הישגיו ומוקיר את הדרך שעשה עם עלייתו בשנת 1978 מברית המועצות ועד שהגיע לכנסת ישראל, לממשלה ולכהן כשר הביטחון של ישראל, כשר החוץ, שר האנרגיה והתשתיות הלאומיות וכשר התחבורה.

ליברמן ייסד את מפלגת ישראל בייתנו ועומד בראשה. מפלגה זו, שהיתה פה לעולים החדשים מברית המועצות וייצגה עלייה נהדרת ואיכותית. עם השנים הצטרפו למפלגה עם קהלים רחבים הרבה יותר ונוספו תחומי עניין אך אני לא נכנס לעניינים פוליטיים.

בתקופה האחרונה עקבתי אחרי חשבון הפייסבוק של ליברמן ובין היתר מצאתי שם פוסטים מעניינים כמו:
"ביקרתי הבוקר עם הרמטכ"ל ואלוף הפיקוד בתרגיל בדרום. נפעמתי מאיכות המג"דים והמח"טים, בעלי משפחות ותפקידי מפתח בהייטק, שעזבו הכל כדי לשרת את המדינה. ריגש אותי במיוחד הסמג"ד רותם ליברמן שלפני שבועיים נולד יאיר, בנו השלישי, בזמן שהוא משרת במילואים ומנהיג את חייליו. המילואימניקים הם הנשק האמיתי של צה"ל"!

"כשר הביטחון אני זוכה ללא מעט רגעי זכות, רגע מיוחד אחד התרחש הערב כאשר יחד עם אשתי, אלה, הדלקנו נר שמיני עם לוחמי היחידות המיוחדות והלוט"ר האמיצים והמצוינים! אמרתי להם "אנחנו מגבים את כל החיילים בכל המקרים, קשים ומורכבים ככל שיהיו".
"במדינה מתוקנת רק בית המשפט פוסק אם אדם אשם או זכאי. הנורמה החדשה להרשיע בני אדם בתקשורת פסולה מן היסוד. כל עוד אדם לא הורשע בבית משפט חזקת החפות עומדת לכל אחת ואחד. שלטון מחליפים בקלפי!"

כידוע לכולנו ליברמן הוא אדם דעתן ושנון. בין הציטוטים הבולטים שלו מאד אמירות חד משמעיות כמו:
"אני עולה לישראל משום שאני יהודי, ועל כל היהודים לחיות בישראל."
"מדינת ישראל התנתקה מעזה, אך לא ניתקה את עזה ממדינת ישראל."

"כששר מתחלף מהר יותר ממחלק עיתונים, פלא שהמדינה נכשלת? ממשלת מקצוענים והפרדת רשויות יביאו יציבות."
"הבעיה שלנו היא אחמד טיבי וברכה – הם יותר מסוכנים מחאלד משעל ונסראללה. הם פועלים מבפנים, הם פועלים באופן שיטתי להרוס את מדינת ישראל כמדינה יהודית."

אביגדור ליברמן עם אורן זריף

אודות המחבר

השארת תגובה