אופיר אקוניס – מפיץ בשורת החדשנות והמחקרים פורצי הדרך בארץ בעולם

אורן זריף עם שר המדע אופיר אקוניס

מאת: אורן זריף
שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, נולד בתל-אביב ב-28 במאי 1973.
הוא בן מזל תאומים ומכאן בורך בקסם אישי , סקרנות , ערנות וזריזות , רב -גוניות , כושר ביטוי וקלות תנועה. כבן מזל זה, הוא מכיר היטב את אומנות המכירה ומצטיין בעולמה של התקשורת.
בן מזל התאומים רגיש באזור האוזניים ובנשימה.
התאומים הוא הילד הנצחי , ובעל קסם אישי רב .
אופיר אקוניס הוא האיש האחראי על הפצת בשורת החדשנות, החלל, המחקרים פורצי הדרך והידע הישראלי בעולם.
רבים נחשפו לתחומי העשייה שלי. רבים שואלים אותי, מיהו אורן זריף?
צד לא מוכר של עולמי והיידע המנחה אותי, הוא החיבור לחידושים מדעיים, לפריצות דרך טכנולוגיות, ולשאלות רבות פנים בממשק שבין העולם החושי והאנרגטי, הסמוי מן העין ומן ההבנה האנושית, לבין המדע המתקדם והחדשני ביותר של המאה ה-21.

בשנת 1992 הצטרף אקוניס לתנועת הליכוד והחל לעבוד באגף ההסברה. ב-1996 החל לכהן כסגן יועץ התקשורת של רה"מ נתניהו. ב- 1999 התמנה לדובר הליכוד, וב- 2008, מונה לסמנכ”ל התקשורת וההסברה של הליכוד.

אופיר אקוניס נחשב לחבר כנסת פעיל מאוד. הוא נבחר לכנסת ה-18 ועמד בראשות ועדת הכלכלה. במסגרת ועדה זו הוא הפחית את אגרת הטלוויזיה, קידם את פתיחת שוק התקשורת הסלולרית לתחרות באמצעות הפחתת דמי הקישוריות, ויזם את חוק הגנת הצרכן וחוק הבנקאות.

אופיר אקוניס שימש כסגן שר במשרד ראש הממשלה, וקיבל את תפקיד יושב-ראש המועצה הציבורית של פרויקט ”מחשב לכל ילד”. בתקופת כהונתו, במשך פחות משנתיים, החליט על שדרוג המיזם ל”טאבלט לכל ילד”. 17,000 מחשבים אישיים ומחשבי לוח חולקו לילדים ממשפחות מעוטות יכולת..

בספטמבר 2015 מונה לשר המדע, הטכנולוגיה והחלל. ב-2017 שונה שם המשרד ל”משרד המדע והטכנולוגיה”.
אני בטוח שעשייתו של אקוניס מגיעה ממקומות אנרגטיים רבי עוצמה, שיובילו אותו גם בעתיד, להישגים רבי משמעות בחיים הפרטיים והציבוריים.

אופיר אקוניס ואורן זריף

אודות המחבר

השארת תגובה