אורנה דץ ואורן זריף

אורנה דץ-החצי של "דץ ודצה"

אורנה דץ היא בת מזל שור אופיינית, אייקון תרבות בעולם המוזיקה והמשחק. היא מאופיינת כמעשיות , יציבה , עקשנית ,  ויצירתית. יש לציין שנושאי היצירתיות והמוסיקה בולטים במיוחד במזל זה. האזורים הרגישים במזל שור הנם : הגרון , בלוטת התריס , צוואר וגב עליון.

אני אורן זריף מכיר את אורנה דץ מזה מספר שנים ויודע כי היא אדם מוכשר ביותר, שהטביע את חותמו על עולם הזמר, טלוויזיה והצגות הילדים, והיא נמצאת במרכז הקונצנזוס הישראלי.

כשהייתה בת 17 זכתה אורנה בתואר "מיס חולון". בשנת 1982 התגייסה לצה"ל ושירתה בלהקת המפח"ש. בשנת 1985 השתתפה בתחרות הקדם אירוויזיון כאחת מזמרות הליווי של ירדנה ארזי, בשיר, "עוד נגיע". באותה שנה התחתנה עם הזמר משה דץ ובשנת 1987 התמודדה יחד עמו כצמד "אורנה ומשה דץ" בתחרות הקדם אירוויזיון עם השיר, "קופידון" שזכה במקום הרביעי. ההופעה המשותפת הפכה את הזוג לצמד מוזיקלי קבוע שביסס את מעמדו על בימות ישראל.

הצלחתם הגדולה הגיעה בשנת 1991 עם זכייתם בתחרות ה"קדם אירוויזיון" וזכייתם במקום השלישי בתחרות "אירוויזיון 1991" ברומא עם השיר "כאן", שכתב והלחין עוזי חיטמן. לאורך השנים הוציא הצמד כעשרה אלבומים, בהם שני אוספים ובמחצית שנות התשעים החל לבסס את מעמדו גם בעולם הילדים, כאשר הוציא את קלטת הילדים הראשונה שלו "בא לי מסיבה לי עם דץ ודצה".

בהמשך יצר הצמד חמש קלטות ילדים נוספות, בסדרה המצליחה "טיף וטף", אורנה השתתפה בכמה הצגות ילדים, והנחתה את התוכנית "מהפך". בשנת 2008 החלה לשחק בדרמה, "חשופים". אורנה השתתפה בתוכנית "היחידה" ובפרוייקטים רבים אחרים.

אורנה דץ ואורן זריף

אודות המחבר

השארת תגובה