שימי תבורי הוא זמר ויוצר שעשה חייל בארץ ובחו"ל

שימי תבורי ואורן זריף

שימי תבורי הוא זמר ויוצר שעשה חייל בארץ ובחו"ל. בעולם הבידור המקומי, לא רבים נותרים בתודעה, מופיעים ומושמעים, במשך שנים רבות. שימי תבורי עשה את זה בגדול.

מהמקום האישי הזה, של אדם שמככב מעל כל מסך מזה שנים רבות, ונוגע באלפי אנשים, אני, אורן זריף, מפרגן לו מאוד.

שימי תבורי נולד בנס ציונה, הופיע בצעירותו במועדונים ברמלה, ופרץ קדימה כשהקליט את התקליטון הראשון שלו ובו השיר "הלנה", אשר הפך ללהיט מצליח. התהילה הגיעה עם אלבומו המוזיקלי הראשון של תבורי, "חיפשתי שירים לצאת לעולם", ובו הלהיט הראשון, "אין לי אהבה.

ב-1977 זכה תבורי במקום הראשון בפסטיבל הזמר המזרחי עם השיר "שחורה ונאווה". שנה לאחר מכן, זכה במקום השני באותו פסטיבל, עם השיר "כינור דוד. תבורי גם השתתף בפסטיבל הזמר והפזמון בשנת תש"מ וזכה במקום השלישי עם השיר, "אתמול היית שונה".

שימי תבורי הופיע בהצלחה באולמות מלאים בארה"ב ובצרפת, במשך תקופה ארוכה.

שימי תבורי הושפע רבות מהסגנון הרומנטי, כדוגמת שירי "פסטיבל סן רמו". הוא נחשב עד היום כאחד מהזמרים הבולטים בישראל. הוא הצליח לשמור במידה רבה על הפופולריות שלו.

בנוסף ללהיטים שהוזכרו, ניתן לציין להיטים נוספים של תבורי: "עוד סיפור אחד של אהבה", "דניאל", "אתמול היית שונה, "צלצלי אליי", "בואו ונשירה", "אל תשליכיני לעת זיקנה".

ב-2009 השתתף תבורי בתוכנית המציאות "האח הגדול VIP" והגיע למקום השני בתוכנית הגמר. החשיפה לה זכה גרמה לו לפופולריות מחודשת.

ב-2010 עלתה תוכנית הטלוויזיה "התבורי'ס", בה תבורי ובניו – אלירן, אריאל, דניאל ובן-אל, מחפשים צלע נשית שתצטרף לסיבוב הופעות של כל משפחת תבורי.

תבורי נהג לקרוא לילדיו בשמות שכוללים בתוכם את המילה אל.

המוזיקה שלו היא פינה נצחית ואהובה בעולם הזמר הישראלי.

שימי תבורי ואורן זריף

אודות המחבר

השארת תגובה